курсовые,контрольные,дипломы,рефераты
Тема заняття
Калейдоскоп
Мета: підтримувати прагнення учнів демонструвати свої знання та вміння. Розвивати вміння зв’язно висловлюватись, вміння працювати в колективі. Розвивати уяву, увагу, спостережливість, швидкість думки; Виховувати конкурентоспроможну особистість. Закріплювати вміння розв’язувати ребуси, загадки, кросворди, анаграми.
Вид заняття: вікторина.
Обладнання: Малюнки-ребуси,кросворд.
Хід заняття
1.Орг.момент.
- Доброго дня діти! Зробіть порядок на партах. Ви мабуть помітили,у нас сьогодні гості,тож поверніться до них і давайте привітаємось.
2.Мотивація навчальної діяльності повідомлення теми, мети заняття.
Отже починаємо. Сьогодні ми з вами пограємо вікторину під назвою «Калейдоскоп». Діти, а хто з вас знає що таке,калейдоскоп, вікторина? Хто з нас не тримав у руках цю іграшку , в захоплені спостерігаючи,як змінюються,в ній фори і кольори. На нашій вікторині теж будуть змінюватись кольори, кольори-завдання.
- Ми з вами поділимось на 2 команди:
1. Ерудит. 2. Вундеркінд. Та будемо вирішувати різні завдання, вирішувати кросворди,відгадувати загадки за які будемо отримувати кольорові папірці. В кінці ми їх порахуємо та визначимо команду переможця.
3. Робота над темою.
1) Словесне завдання.
Ми почнемо зі слів видатних письменників, як вони говорили про мову.
Т. Шевченко сказав: «Ну, що здавалося б, слова -
Слова та голос - більш нічого
А серце б’ється, ожива, як їх почує …»
- Як ви розумієте цей вислів ?
О. Гончар так: «Мова – це не просто засіб спілкування,а щось більш значуще. Мова - це всі глибинні пласти духовного життя народу,це ще й музика мелодика,фарби буття.»
- А цей?
-З цього завдання ми побачимо наскільки багатий ваш словниковий запас.
-Я вам роздаю папірці на яких написано склад «ва», вам потрібно скласти якнайбільше іменників з цим складом. Наприклад:вага, слава. За кожне слово папірець.
Завдання 2 кросворд «слова-антоніми»
Діти, а хто знає,що таке кросворд?
Кросворд одна з найпоширеніші у світі ігр зі слів. В Україні він вперше з’явився в журналі «Вогник» в 1929 році.
|
В |
е |
с |
е |
л |
о |
||||||||||||
|
н |
і |
ж |
н |
о |
|
||||||||||||
|
к |
р |
и |
в |
о |
|
||||||||||||
|
т |
и |
х |
о |
|
|||||||||||||
л |
е |
г |
к |
о |
|
|||||||||||||
|
р |
і |
в |
н |
о |
|
||||||||||||
|
ч |
и |
с |
т |
о |
|
||||||||||||
|
г |
а |
р |
н |
и |
й |
|
|||||||||||
|
с |
л |
а |
б |
о |
|
||||||||||||
1.Сумно-(весело)
2.Грубо-(ніжно)
3.Прямо_(криво)
4.Голосно-(тихо)
5.Важко-(легко)
6.Косо-(рівно)
7.Брудно-(чисто)
8.Негарний-(гарний)
9.Міцно-(слабо)
Завдання 3. «Загадки»
А ви знаєте що таке загадки?
Загадки з’явилися дуже давно, вони зазвичай були пов’язані з звичаями та обрядами. Загадка - це зображення якоїсь істоти, шляхом несподіваного зближення її з предметом, або іншим явищем.
Наступне завдання дасть нам змогу повернуться до своїх ще зовсім, зовсім юних літ ,коли кожен з вас любив загадки.
1.З гілки – а стежинку,
З трави на билинку
Стрибає пружинка
Зелена спинка(коник)
2.Багато майстрів побудували хату без кутків(мурашник)
3.На дереві гойдається,жупан колючий має,
На літо одягається,а восени скидає(каштан)
4.хто більше за всіх кричить,а менше за всіх робить(півень)
5.Шла зоряниця,красна дівиця,
Через покоси,гублячи сльози…
Місяць дивився і
6.Живе без тепла,
Говорить,без язика,
Ніхто йог не бачить, а все чують (Луна)
7.Не скляний він, не з металу, а прислухайся дзвенить,
Риє землю,він роталу
І в далеку даль біжить(струмок)
8.Два брати рідні,одного всі бачать,але не чують,другого, всі чують,але не бачать(грім і блискавка)
Завдання 4.Ребуси
А ви знаєте, що таке ребуси?
1.7 Я 2.100ляр 3.акзак(24351) 4.мова 5.їжак 6.радіо…7голова 8.цибуля.
Завдання5
Поміняйте в цих словах літери,так щоб утворилось нове слово. Наприклад:Руки-кури.
Осел-село Лісок-сокіл
Літо-тіло Шкода-дошка
4.Підсумок.
Отже наша вікторина,підійшла до кінця, давайте ж порахуємо ваші папірці і визначимо команду переможця. Молодці, діти ви всі сьогодні добре працювали,тому подарунки отримають всі. Нагородження.
Тема заняття Калейдоскоп Мета: підтримувати прагнення учнів демонструвати свої знання та вміння. Розвивати вміння зв’язно висловлюватись, вміння працювати в колективі. Розвивати уяву, увагу, спостережливість, швидкість думки; Виховув
Различные подходы к определению количества информации. Единицы измерения количества информации
Урок истории "Трудные времена на Русской земле"
Условия жизни растений. Лес как растительное сообщество
Интегрированный урок математики, русского языка, окружающего мира "Корень (уравнения, слова, растения)"
Дистанционные технологии в образовании
Интегрированный урок по математике и русскому языку на основе изучения карело-финского эпоса "Калевала"
Комплекс занятий с использованием нетрадиционных способов изображения живой и неживой природы
Методика проведения урока по теме "Значение и состав пищи"
Рождество в Англии
Урок литературы в 5 классе по основам стихосложения
Copyright (c) 2025 Stud-Baza.ru Рефераты, контрольные, курсовые, дипломные работы.